Image for NMAT10HVE is not available
NMAT10HVE
DigiKey Part Number
1674-NMAT10HVE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NMAT10HVE
Description
CAP FILM TRIM
Detailed Description
1 ~ 10pF Trimmer Capacitor 1000 V Side Panel Mount
Category
Voltage - Rated
1000 V
Q @ Freq
2000 @ 100MHz
Series
Size / Dimension
0.300" Dia (7.62mm)
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
0.280" (7.11mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Capacitance Range
1 ~ 10pF