Image for NMAM10HVNL is not available
NMAM10HVNL
DigiKey Part Number
1674-NMAM10HVNL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NMAM10HVNL
Description
CAP FILM TRIM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 ~ 10pF Trimmer Capacitor 1000 V Side Through Hole
Category
Adjustment Type
Side
Manufacturer
Knowles Voltronics
Voltage - Rated
1000 V
Series
Q @ Freq
2000 @ 100MHz
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Capacitance Range
1 ~ 10pF