Image for NMAJ40SDE is not available
NMAJ40SDE
DigiKey Part Number
1674-NMAJ40SDE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NMAJ40SDE
Description
CAP FILM TRIM
Detailed Description
1.5 ~ 40pF Trimmer Capacitor 250 V Side Through Hole
Category
Adjustment Type
Side
Voltage - Rated
250 V
Series
Q @ Freq
2000 @ 100MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Capacitance Range
1.5 ~ 40pF