NMAJ10HV is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Johanson Manufacturing
In Stock: 0
Image for NMAJ10HV is not available
NMAJ10HV
DigiKey Part Number
1674-NMAJ10HV-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NMAJ10HV
Description
CAP TRIMMER 1-10PF 1000V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 ~ 10pF Trimmer Capacitor 1000 V Side Surface Mount
Category
Voltage - Rated
1000 V
Manufacturer
Knowles Voltronics
Q @ Freq
2000 @ 100MHz
Series
Size / Dimension
0.300" Dia (7.62mm)
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Capacitance Range
1 ~ 10pF