SFJEL3K00151MC0
DigiKey Part Number
SFJEL3K00151MC0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFJEL3K00151MC0
Description
CAP FEEDTHRU 150PF 3KV AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
150 pF Feed Through Capacitor 3000V (3kV) 15 A Axial, Bushing
Category
Voltage - Rated
3000V (3kV)
Current
15 A
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Insertion Loss
10dB @ 100MHz
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Capacitance
150 pF
Size / Dimension
0.386" Dia x 0.370" L (9.80mm x 9.40mm)
Tolerance
±20%