SFJEC2K00682MX1
DigiKey Part Number
SFJEC2K00682MX1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFJEC2K00682MX1
Description
CAP FEEDTHRU 6800PF 2KV AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF Feed Through Capacitor 2000V (2kV) 15 A Axial, Bushing
Category
Voltage - Rated
2000V (2kV)
Current
15 A
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Insertion Loss
39dB @ 100MHz
Temperature Coefficient
X7R
Capacitance
6800 pF
Size / Dimension
0.386" Dia x 0.370" L (9.80mm x 9.40mm)
Tolerance
±20%