SFJEC2K00331MC1
DigiKey Part Number
SFJEC2K00331MC1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFJEC2K00331MC1
Description
CAP FEEDTHRU 330PF 2KV AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
330 pF Feed Through Capacitor 2000V (2kV) 15 A Axial, Bushing
Category
Voltage - Rated
2000V (2kV)
Manufacturer
Knowles Syfer
Current
15 A
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Insertion Loss
13dB @ 100MHz
Part Status
Obsolete
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Type
Feed Through
Package / Case
Axial, Bushing
Capacitance
330 pF
Size / Dimension
0.386" Dia x 0.370" L (9.80mm x 9.40mm)
Tolerance
±20%