SBSMP5000332MXT
DigiKey Part Number
SBSMP5000332MXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SBSMP5000332MXT
Description
FILTER LC(PI) 3300PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 3300pF 20 A 2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Category
Values
C = 3300pF
Manufacturer
Knowles Syfer
ESD Protection
No
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Voltage - Rated
500V
Type
Low Pass
Mounting Type
Surface Mount
Filter Order
3rd
Package / Case
2220 (5750 Metric), 3 PC Pad
Technology
LC (Pi)
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Number of Channels
1
Height
0.133" (3.38mm)
Attenuation Value
44dB @ 100MHz
Base Product Number
Current
20 A