2225J2000393JXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 28
0.039 µF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
2225J2000393JXT
DigiKey Part Number
2225J2000393JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2225J2000393JXT
Description
CAP CER 0.039UF 200V X7R 2225
Detailed Description
EDA/CAD Models
2225J2000393JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)