2220Y5K00392JXT
DigiKey Part Number
2220Y5K00392JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220Y5K00392JXT
Description
CAP CER 3900PF 5KV X7R 2220
Detailed Description
3900 pF ±5% 5000V (5kV) Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
2220Y5K00392JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)