2220Y5000334MXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
0.33 µF ±20% 500V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
2220Y5000334MXT
DigiKey Part Number
2220Y5000334MXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220Y5000334MXT
Description
CAP CER 0.33UF 500V X7R 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220Y5000334MXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)