2220J2K00470FCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
47 pF ±1% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2220 (5750 Metric)
2220J2K00470FCT
DigiKey Part Number
2220J2K00470FCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220J2K00470FCT
Description
CAP CER 47PF 2KV C0G/NP0 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220J2K00470FCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)