2220J2000824MDT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.82 µF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
2220J2000824MDT
DigiKey Part Number
2220J2000824MDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220J2000824MDT
Description
CAP CER 0.82UF 200V X7R 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220J2000824MDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)