2220J2000561JFT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
560 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
2220J2000561JFT
DigiKey Part Number
2220J2000561JFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220J2000561JFT
Description
CAP CER 560PF 200V C0G/NP0 2220
Detailed Description
EDA/CAD Models
2220J2000561JFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)