2211YA250391FCTSPU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
390 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2211 (5728 Metric)
2211YA250391FCTSPU
DigiKey Part Number
2211YA250391FCTSPU-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2211YA250391FCTSPU
Description
CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 2211
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
2211YA250391FCTSPU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2211 (5728 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.100" (2.54mm)