1812YA250180FCTSY2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Datasheet
18 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1812 (4532 Metric)
1812YA250180FCTSY2
DigiKey Part Number
1812YA250180FCTSY2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812YA250180FCTSY2
Description
CAP CER 18PF 250V C0G/NP0 1812
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1812YA250180FCTSY2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)