1812YA250102MSTSYX
DigiKey Part Number
1608-1812YA250102MSTSYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812YA250102MSTSYX
Description
CAP CER 1000PF 250VAC X7R 1812
Detailed Description
1000 pF ±20% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, Soft Termination, High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200, X1, Y2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.195" L x 0.126" W (4.95mm x 3.20mm)