1812Y6300182KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
1800 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812Y6300182KXT
DigiKey Part Number
1812Y6300182KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y6300182KXT
Description
CAP CER 1800PF 630V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812Y6300182KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)