1812Y5000682KAT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Similar
6800 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1812 (4532 Metric)
1812Y5000682KAT
DigiKey Part Number
1812Y5000682KAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y5000682KAT
Description
CAP CER 6800PF 500V C0G/NP0 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812Y5000682KAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)