1812Y5000333MSTE03 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Image for 1812Y5000333MSTE03 is not available
1812Y5000333MSTE03
DigiKey Part Number
1608-1812Y5000333MSTE03TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y5000333MSTE03
Description
CAP FEEDTHRU 0.033UF 500V 1812
Detailed Description
0.033 µF Feed Through Capacitor 500V 50 mA 1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Category
Voltage - Rated
500V
Manufacturer
Current
50 mA
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Temperature Coefficient
X7R
Mounting Type
Surface Mount
Type
Feed Through
Package / Case
1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Capacitance
0.033 µF
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.030" (0.75mm)