1812Y2000682MDT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6800 pF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812Y2000682MDT
DigiKey Part Number
1812Y2000682MDT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y2000682MDT
Description
CAP CER 6800PF 200V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812Y2000682MDT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)