1812Y1K00152MXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1500 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812Y1K00152MXT
DigiKey Part Number
1812Y1K00152MXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y1K00152MXT
Description
CAP CER 1500PF 1KV X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812Y1K00152MXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)