1812Y0500181FAT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
180 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1812 (4532 Metric)
1812Y0500181FAT
DigiKey Part Number
1812Y0500181FAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y0500181FAT
Description
CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1812Y0500181FAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)