1812J5K00560FCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
56 pF ±1% 5000V (5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1812 (4532 Metric)
1812J5K00560FCT
DigiKey Part Number
1812J5K00560FCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J5K00560FCT
Description
CAP CER 56PF 5KV C0G/NP0 1812
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1812J5K00560FCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)