1808YA250681JXTSP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Knowles Syfer
In Stock: 0
Similar
Datasheet
Similar
Datasheet
680 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
1808YA250681JXTSP
DigiKey Part Number
1808YA250681JXTSP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808YA250681JXTSP
Description
CAP CER 680PF 250V X7R 1808
Detailed Description
EDA/CAD Models
1808YA250681JXTSP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Voltage
Series
Ratings
X2
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)