1808Y0505P60DFT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
5.6 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
1808Y0505P60DFT
DigiKey Part Number
1808Y0505P60DFT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808Y0505P60DFT
Description
CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 1808
Detailed Description
EDA/CAD Models
1808Y0505P60DFT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)