1808JA250331JXTSP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Datasheet
Similar
Datasheet
Similar
330 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
1808JA250331JXTSP
DigiKey Part Number
1808JA250331JXTSP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808JA250331JXTSP
Description
CAP CER 330PF 250V X7R 1808
Detailed Description
EDA/CAD Models
1808JA250331JXTSP Models
Category
Features
High Voltage
Mfr
Ratings
X2
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C