1808JA250221GCTSP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Datasheet
Similar
Datasheet
220 pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1808 (4520 Metric)
1808JA250221GCTSP
DigiKey Part Number
1808JA250221GCTSP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808JA250221GCTSP
Description
CAP CER 220PF 250V C0G/NP0 1808
Detailed Description
EDA/CAD Models
1808JA250221GCTSP Models
Category
Features
High Voltage
Mfr
Ratings
X2
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C