1808J2000331MXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
330 pF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
1808J2000331MXT
DigiKey Part Number
1808J2000331MXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808J2000331MXT
Description
CAP CER 330PF 200V X7R 1808
Detailed Description
EDA/CAD Models
1808J2000331MXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)