1210Y6300100FAT
DigiKey Part Number
1210Y6300100FAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y6300100FAT
Description
CAP CER 10PF 630V C0G/NP0 1210
Detailed Description
10 pF ±1% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
1210Y6300100FAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)