1210Y2K00331KXR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
330 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210Y2K00331KXR
DigiKey Part Number
1210Y2K00331KXR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y2K00331KXR
Description
CAP CER 330PF 2KV X7R 1210
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1210Y2K00331KXR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)