1210Y0630182KCT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
1800 pF ±10% 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1210 (3225 Metric)
1210Y0630182KCT
DigiKey Part Number
1210Y0630182KCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y0630182KCT
Description
CAP CER 1800PF 63V C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210Y0630182KCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)