1206Y5000331MXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Similar
Parametric Equivalent
330 pF ±20% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206Y5000331MXT
DigiKey Part Number
1206Y5000331MXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206Y5000331MXT
Description
CAP CER 330PF 500V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206Y5000331MXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)