1206Y1006P80CAT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6.8 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1206 (3216 Metric)
1206Y1006P80CAT
DigiKey Part Number
1206Y1006P80CAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206Y1006P80CAT
Description
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206Y1006P80CAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)