1206J1K20331MXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
KEMET
330 pF ±20% 1200V (1.2kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206J1K20331MXT
DigiKey Part Number
1206J1K20331MXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206J1K20331MXT
Description
CAP CER 330PF 1.2KV X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206J1K20331MXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)