1111J5008P20BUT
DigiKey Part Number
1111J5008P20BUT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1111J5008P20BUT
Description
CAP CER 8.2PF 500V C0G/NP0 1111
Customer Reference
Detailed Description
8.2 pF ±0.1pF 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1111 (2828 Metric)
EDA/CAD Models
1111J5008P20BUT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.070" (1.78mm)