0805J2000473KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Direct
KEMET
KEMET
Similar
TDK
Similar
TDK
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
0.047 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
0805J2000473KXT
DigiKey Part Number
0805J2000473KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805J2000473KXT
Description
CAP CER 0.047UF 200V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
0805J2000473KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)