CSA-20-30X30X9-G-R08-M
DigiKey Part Number
1761-CSA-20-30X30X9-G-R08-M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSA-20-30X30X9-G-R08-M
Description
CAPACITOR, EDGE-EDGE METAL, 0.08
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.08 pF Thin Film Capacitor Nonstandard SMD
Category
Mounting Type
Surface Mount
Manufacturer
Knowles Dielectric Labs
Package / Case
Nonstandard SMD
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tray
Features
General Purpose
Part Status
Active
Size / Dimension
0.030" L x 0.030" W (0.76mm x 0.76mm)
Capacitance
0.08 pF
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)
Tolerance
±20%