B479KB0S
DigiKey Part Number
1761-B479KB0S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B479KB0S
Description
AFL10099
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47.9GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 1GHz Bandwidth 4.25dB 3-SMD, No Lead
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Knowles Dielectric Labs
Insertion Loss
4.25dB
Packaging
Bulk
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
3-SMD, No Lead
Frequency
47.9GHz Center
Size / Dimension
0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Bandwidth
1GHz
Height (Max)
0.085" (2.15mm)