ICSC43630522LHA61
DigiKey Part Number
3746-ICSC43630522LHA61-ND
Manufacturer
knitter-inductive
Manufacturer Product Number
ICSC43630522LHA61
Description
CMC THT, 2 LINES, 43MH@10KHZ, 0,
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
43 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 300mA DCR 3.9Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
3.9Ohm
Manufacturer
knitter-inductive
Voltage Rating - DC
100V
Series
Voltage Rating - AC
400V
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.709" L x 0.630" W (18.00mm x 16.00mm)
Inductance @ Frequency
43 mH @ 10 kHz
Height (Max)
0.689" (17.50mm)
Current Rating (Max)
300mA