Z0603C470ASMST
DigiKey Part Number
399-Z0603C470ASMSTTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-Z0603C470ASMSTCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Z0603C470ASMST
Description
FERRITE BEAD 47 OHM 0603 1LN
Customer Reference
Detailed Description
47 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 900mA 100mOhm
Category
Current Rating (Max)
900mA
Manufacturer
KEMET
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
47 Ohms @ 100 MHz