TPI076790L150N
DigiKey Part Number
399-TPI076790L150NTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-TPI076790L150NCT-ND - Cut Tape (CT)
399-TPI076790L150NDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPI076790L150N
Description
FIXED IND 150NH 29A 0.62 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 nH Unshielded Molded Inductor 29 A 0.62mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
60A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
0.62mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.276" L x 0.264" W (7.00mm x 6.70mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)