T598D227M006AHE080 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
220 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 2917 (7343 Metric) 80mOhm @ 100kHz
T598D227M006AHE080
DigiKey Part Number
399-T598D227M006AHE080TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T598D227M006AHE080
Description
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
T598D227M006AHE080 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
220 µF
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm @ 100kHz