T543Y477K004ATE005 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
470 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 5mOhm @ 100kHz
T543Y477K004ATE005
DigiKey Part Number
399-12246-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T543Y477K004ATE005
Description
CAP TANT POLY 470UF 4V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T543Y477K004ATE005 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
470 µF
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
Y
Voltage - Rated
4 V
Ratings
COTS
Type
Molded
Features
High Reliability
ESR (Equivalent Series Resistance)
5mOhm @ 100kHz