T520V227M010ATE025
DigiKey Part Number
399-T520V227M010ATE025TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T520V227M010ATE025CT-ND - Cut Tape (CT)
399-T520V227M010ATE025DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520V227M010ATE025
Description
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917
Detailed Description
220 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T520V227M010ATE025 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
220 µF
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz