T520T107M2R5ATE009
DigiKey Part Number
399-T520T107M2R5ATE009TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520T107M2R5ATE009
Description
100.UF 2.5V
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 2.5 V 1411 (3528 Metric) 9mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
9mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Capacitance
100 µF
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Voltage - Rated
2.5 V