T520C157M010ATE045
DigiKey Part Number
399-T520C157M010ATE045TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520C157M010ATE045
Description
150.UF 10.0V
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2312 (6032 Metric) 45mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm @ 100kHz
Manufacturer
KEMET
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Capacitance
150 µF
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated
10 V