T520B227M2R5ATE006
DigiKey Part Number
399-T520B227M2R5ATE006TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520B227M2R5ATE006
Description
220.UF 2.5V
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 2.5 V 1411 (3528 Metric) 6mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
6mOhm @ 100kHz
Manufacturer
KEMET
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Capacitance
220 µF
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
2.5 V