T496D335M050ATE2K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2917 (7343 Metric) 2Ohm @ 100kHz
T496D335M050ATE2K0
DigiKey Part Number
399-T496D335M050ATE2K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T496D335M050ATE2K0
Description
CAP TANT SMD FUSED
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T496D335M050ATE2K0 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
50 V