T495D107K010AT4539 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 447
Datasheet
In Stock: 0
100 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz
T495D107K010AT4539
DigiKey Part Number
399-T495D107K010AT4539TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T495D107K010AT4539
Description
100.UF 10.0V
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
10 V